Webové stránky k přijímacímu řízení - www.prihlaskynastredni.cz

Informace pro uchazeče o střední vzdělávání a jejich zákonné zástupce platné od 1. 1. 2024

Leták pro uchazeče

Informace pro uchazeče o studium

Ve školním roce 2023/2024 se mění systém přijímacího řízení na střední školy.

• Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.prihlaskynastredni.cz.
  • NOVĚ je možné podat přihlášku prostřednictvím digitálního přihlašovacího systému (DIPSY), který je dostupný přes výše uvedené webové stránky, nebo bez přihlášení v podobě vytištěného výpisu. Zůstává i možnost podat přihlášku tiskopisem.
  • NOVĚ si lze zvolit až 3 obory bez talentové zkoušky, pokud byly podány přihlášky na obory s talentovou zkouškou, tak až 5 oborů.
  • NOVĚ budou uchazeči přiřazeni na SŠ na základě výsledků přijímacího řízení a priorit, už se tedy nepoužívají zápisové lístky.

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

OBOR Délka vzdělávání Způsob ukončení + Příjímaní žáci Přijímací zkoušky Talentové zkoušky Lékařský posudek Prospěchové stipendium
Nábytkářská a dřevařská výroba   4 M 20
Truhlář  3  Z 28
Stavebnictví  4  M 26
Zedník  3  Z 18
Elektrikář - silnoproud  3  Z 18
Prodavač  3  Z 16
Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu  4  M 8
Umělecký keramik  3  Z 7
Podnikání  2  M 28

+ M-maturitní zkouška - maturitní vysvědčení (maturitní obor), Z - závěrečná zkouška, výuční list (učební obor)

* UMĚLECKÉ OBORY

Podání přihlášky do prvního kola uměleckých oborů, musíš stihnout nejpozději do 30. 11. 2023. Pokud se hlásíš na umělecký obor, musíš dělat talentovou zkoušku, která se koná začátkem ledna (pro 1. kolo: 3. 1. 2024 a 4. 1. 2024).
Nestihl jsi tento termín? Obvykle vyhlašujeme další kola k podání přihlášky.

TECHNICKÉ OBORY

Podání přihlášky střední školu musíš stihnout nejpozději do 20. 2. 2024.
Pokud se hlásíš na maturitní obor, děláš jednotnou přijímací zkoušku (JPZ).
Ta se koná v následujících termínech pro 1. kolo přijímacích zkoušek:
1. termín 12. dubna 2024 (pátek), 2. termín 15. dubna 2024 (pondělí), platí pro 4leté obory vzdělání a nástavby. Místo konání bude upřesněno automaticky dle bydliště a vybraných škol systémem JPZ.

Náhradní termíny: 1. termín 29. dubna 2024 (pondělí), 2. termín 30. dubna 2024 (úterý).

Pokud se hlásíš na učební obor, JPZ se tě netýká.

Stáhnout přihlášku, Lékařský posudek a další dokumenty

Další odkazy: