Postav most!

11. únor 2022

5. ročník: Postav most! 2022 - propozice

Rádi přijímáte nové výzvy?

Rádi soutěžíte a vymýšlíte?

Chtěli byste poznat „stavařinu“ i z jiné stránky?

Tak potom přesně pro Vás jsme připravili další ročník zajímavé soutěže!

Nechali jsme se inspirovat soutěžemi pro středoškoláky a Vaším úkolem je postavit most, který bude nejenom krásný, ale hlavně splní zadané geometrické požadavky a přenese co největší zatížení.

Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd, ale pokud by se i v nižších ročnících našli zapálení žáci, rádi uvidíme i je. Soutěžit se bude ve tříčlenných družstvech a je možné zapojit se do dvou kategorií. Zúčastnit se můžete buď obou kategorií, nebo si vyzkoušet jen jednu.
  • Kategorie I - soutěžící postaví svůj most ve škole, popř. doma a k nám ho přivezou na zatěžovací zkoušku
  • Kategorie II - soutěžící postaví svůj most u nás v den konání akce (maximálně 3 týmy z jedné školy)

V obou kategoriích zvítězí ten model, který bude mít nejlepší poměr celkové nosnosti a vlastní hmotnosti. Pokud by při vyhodnocení došlo ke stejnému bodovému výsledku, bude hodnocena i vizuální stránka mostu.

Místo a termín konání soutěže

Soutěž se bude konat v pátek 11. února 2022 v Masarykově střední škole Letovice, p.o.. V případě nepříznivé epidemiologické situace proběhne pouze zatěžování a vyhodnocení kategorie I – mosty „přivezené s sebou“. V tomto případě plánujeme on-line přenos zatěžovacích zkoušek bez přítomnosti soutěžících.

Začátek soutěžního dne bude v 8:00 v tělocvičně. Poté proběhne registrace týmů a přejímka modelů mostů dovezených s sebou. Modely kategorie II se budou vyrábět od 8:30 do 10:45. Během stavby mostů budou probíhat zatěžovací zkoušky kategorie I. Zatěžovací zkoušky kategorie II budou probíhat od 11:00, poté bude následovat vyhlášení výsledků a předání cen. Předpokládaný konec soutěžního dne je cca ve 12:00.

Soutěž POSTAV MOST! je součástí projektu Dny stavebnictví a bydlení, během kterého žáci naší školy vytváří v rámci workshopů např. návrhy interiérů a jejich modely, model rodinného domu dle výkresů, zúčastní se různých přednášek a prezentací. Výsledky workshopů i celé zázemí školy budou moci soutěžící také shlédnout.

Účast a přihlášky do soutěže

Soutěže se mohou zúčastnit tříčlenné týmy žáků základných škol. Přihlášku do soutěže včetně jména týmu, jmen soutěžících a toho, které kategorie se zúčastní (popř. obou), pošlete prosím na e-mail dostalova@stredni-skola.cz.
Uzávěrka přihlášek do soutěže je 7. ledna 2022. Po tomto termínu se lze do soutěže přihlásit pouze po dohodě s organizátory.
Účast v soutěži je bezplatná, náklady na jízdné budou proplaceny.

Nejasnosti v pravidlech
V případě, že v době od vyhlášení soutěže do konání soutěže, bude zjištěna jakákoli nejasnost ve výkladu pravidel, zajistí organizátor doplnění pravidel a doručení této změny všem zapojeným školám.

Rádi také odpovíme na jakékoliv dotazy a budeme se na Vás a Vaše skvělé modely těšit!

5. ročník: Postav most! 2022 - propozice