Postav most!

 Proběhl 15. února 2024 

 7. ročník: Postav most! 2024 - propoziceRádi přijímáte nové výzvy?

Rádi soutěžíte a vymýšlíte?

Chtěli byste poznat „stavařinu“ i z jiné stránky?

Tak potom přesně pro Vás jsme připravili další ročník zajímavé soutěže!

 

Nechali jsme se inspirovat soutěžemi pro středoškoláky a Vaším úkolem je postavit most, který bude nejenom krásný, ale hlavně splní zadané geometrické požadavky a přenese co největší zatížení.
 
Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd, ale pokud by se i v nižších ročnících našli zapálení žáci, rádi uvidíme i je. Soutěžit se bude ve tříčlenných družstvech a je možné zapojit se do dvou kategorií. Zúčastnit se můžete buď obou kategorií, nebo si vyzkoušet jen jednu.
  • Kategorie I - soutěžící postaví svůj most ve škole, popř. doma a k nám ho přivezou na zatěžovací zkoušku
  • Kategorie II - soutěžící postaví svůj most u nás v den konání akce (maximálně 3 týmy z jedné školy)
 
V obou kategoriích zvítězí ten model, který bude mít nejlepší poměr celkové nosnosti a vlastní hmotnosti. Pokud by při vyhodnocení došlo ke stejnému bodovému výsledku, bude hodnocena i vizuální stránka mostu.
 

Místo a termín konání soutěže

Soutěž se bude konat ve čtvrtek 15. února 2024 v Masarykově střední škole Letovice, p.o..

Začátek soutěžního dne bude v 8:00 v tělocvičně. Poté proběhne registrace týmů a přejímka modelů mostů dovezených s sebou. Modely kategorie II se budou vyrábět od 8:30 do 10:45. Během stavby mostů budou probíhat zatěžovací zkoušky kategorie I. Zatěžovací zkoušky kategorie II budou probíhat od 11:00, poté bude následovat vyhlášení výsledků a předání cen. Předpokládaný konec soutěžního dne je cca ve 12:00.

Soutěž POSTAV MOST! je součástí projektu Dny stavebnictví a bydlení, během kterého žáci naší školy vytváří v rámci workshopů např. návrhy interiérů a jejich modely, model rodinného domu dle výkresů, zúčastní se různých přednášek a prezentací. Výsledky workshopů i celé zázemí školy budou moci soutěžící také shlédnout.

Účast a přihlášky do soutěže

Soutěže se mohou zúčastnit tříčlenné týmy žáků základných škol. Přihlášku do soutěže včetně jména týmu, jmen soutěžících a toho, které kategorie se zúčastní (popř. obou), pošlete prosím na e-mail dostalova@stredni-skola.cz.
Uzávěrka přihlášek do soutěže je 5. ledna 2024. Po tomto termínu se lze do soutěže přihlásit pouze po dohodě s organizátory.
Účast v soutěži je bezplatná, náklady na jízdné budou proplaceny.

Nejasnosti v pravidlech
V případě, že v době od vyhlášení soutěže do konání soutěže, bude zjištěna jakákoli nejasnost ve výkladu pravidel, zajistí organizátor doplnění pravidel a doručení této změny všem zapojeným školám.

Rádi také odpovíme na jakékoliv dotazy a budeme se na Vás a Vaše skvělé modely těšit!

 


 7. ročník: Postav most! 2024 - propozice

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS