Jak mohou vznikat návrhy interiérů a model Dinosaura?

  • Workshop nábytkářů „Mladí designéři“

V projektovém týdnu si nábytkáři vyzkoušeli netradiční výuku pod vedením Ing. Bašné, kde mohli plně uplatnit vlastní kreativitu a využít své znalosti z oblasti interiérové tvorby. Zadání bylo velmi velkorysé – vytvořit projektové týmy „designérů“a navrhnout i realizovat ve zmenšeném měřítku část libovolného interiéru. Zadání je zdánlivě jednoduché, ale vyžadovalo schopnost spolupracovat, rozdělit si úkoly, řešit četné problémové situace, argumentovat, konzultovat varianty řešení…Týmy dle vlastních návrhů vytvořily modely, které musely mít správné proporce. To vyžadovalo vědomosti z oblasti typologie nábytku a antropometrie. Každý tým musel zároveň přemýšlet o volbě materiálů, kombinaci barev….

Studenti přijali projektové vyučování s nadšením a po třech dnech vznikly pozoruhodné návrhy, na které byli autoři (i učitelé) právem pyšní.

VÍCE VE FOTOGALERII


  • Workshop truhlářů „Pravěkohraní“

V Týdnu stavebnictví a bydlení nás navštívili žáci z naší partnerské školy - ZŠ Boskovice, Sušilova. Naši studenti a mladší děti ze ZŠ společně tvoří dětské hřiště na téma Pravěk. Součástí hracích prvků má být stavebnice pravěkého dinosaura. Výroby kostry ještěra se chopili truhláři druhého ročníku se svými učiteli Bc. Náhlíkem, Ing. Bašným a Ing. Chládkem. Po přípravě výkresové dokumentace žáci vystříhali šablony a obkreslili požadované tvary na materiál. Potom už se řezalo, pilovalo, brousilo… Zapojily se také nadšené děti ze „Sušilky“, které naši truhláři vtáhli v dílně do práce se dřevem…

Pojmenujte našeho dinosaura

FOTOGRAFIE ZDE a TAKÉ TADY

Text: Ing. M. Bašná, Foto: Ing. M. Chládek

 


  •  „Interiérová tvorba“ u maturantů

Protože jde o maturitní ročník Nábytkářské a dřevařské výroby, zadání workshopu u těchto studentů úzce souvisí s přípravou k maturitě a úspěšnému zvládnutí náročných úkolů posledního ročníku. Studenti celý den intenzivně pracovali na své ročníkové práci z konstrukční přípravy pod vedením Ing. Bašného.

Tvořili 3D vizualizace interiérů podle vlastních návrhů. Práce je časově náročná, ale za celý den se podařilo všem posunout „kousek dál v ročníkovce“…

Text: Ing. Mária Bašná, Foto: Ing. Marek Chládek

VÍCE VE FOTOGALERII

 

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS