Prožijte s námi Den Země

Sdružení Tereza a Nadační fond Tesco vyhlásily výzvu pro Zelené školy. Jejím cílem bylo vymyslet a uspořádat akci, která pomůže školní zahradě nebo okolí školy. Této výzvy se díky spolupráci Ekotýmu a učitele výtvarných předmětů Lubomíra Hluštíka, zúčastnila také Masarykova střední škola Letovice.
Soutěžila s projektem Přírodní učebna, kterému se podařilo získat krásných 751 hlasů a v celkovém pořadí skončil na 13. místě. Díky těmto hlasům se naší škole podařilo získat 10000 Kč na uspořádání Dne Země.

Den Země, 22. 4. 2014, chceme oslavit prací. Upravíme zahradu za domovem mládeže a vysadíme zde čtyři ovocné stromy. Stromy budou doplňovat okolí vznikající přírodní učebny. Pod korunami stromů budou umístěné lavičky, aby bylo po náročných dnech plných učení, kde odpočívat.
Akci bude koordinovat Ekotým, zapojí se žáci školy a budeme rádi, když k nám zavítá i veřejnost. Účastnit se budou také děti ze MŠ a ZŠ Letovice, pro ty si už teď náš Ekotým připravuje program. Upravená zahrada bude veřejně přístupná.

Neváhejte mezi nás přijít, bude připraveno i malé občerstvení. Budeme rádi, když si přinesete květinku, kterou u nás společně zasadíme a zkrášlíme tak naše společné okolí.

Těší se na Vás
Ekotým Masarykovy střední školy Letovice