Fotogalerie - Den Země 2014 - Úprava zahrady za domovem mládeže

Aneb: Užili jsme si to!

Dne 22. 4. 2014 u nás proběhla oslava Dne Země. Ekotým za pomoci ochotných žáků a učitelů nejdříve uklidil prostor za domovem mládeže naší školy. Vyčistili jsme i koryto potoka od odpadků. Tímto všem moc děkujeme za jejich pomoc a ochotu. Bez nich by se to nepovedlo.
Nejlepší část akce ale byla, když přišly děti z místních mateřských školek. Pro ně jsme připravili aktivity: malování křídami na chodník, pastelkami na papír, modelování z hrnčířské hlíny a nejdůležitější – sázení stromků, které budou součástí živého plotu. Děti nám velmi pomohly ve zvelebování a zkrášlování našeho okolí. Také jim patří naše velké díky.
Všichni jsme si Den Země užili. Pro nás bylo největší odměnou sledovat dětský úsměv na tvářích a jiskřičky štěstí v očích dětí. A ani počasí nám radost nezkazilo. Mrholení jsme se nezalekli. Sazení stromků a kytiček pokračovalo zvesela dál, jen malování jsme se přemístili do areálu internátu. Pršet začalo, až bylo na zahradě vše hotové a uklizené.
Další program byl už v budově SOŠ, kde nás déšť neměl šanci zastihnout. Po obědě za námi přišli žáci osmých ročníků ze Základní školy v Letovicích. Připravili jsme si pro ně prezentace o energetické soběstačnosti naší školy, o aktivitách Ekotýmu a Ekoškoly obecně i prezentace o ekologii a tom, jak by se měli chovat k přírodě. Naše studentky představily své práce vytvořené v rámci Enersolu. Po přednášce následovala prohlídka naší Ekoškoly. Návštěvě jsme ukázali náš Ekodex, Ekotřídu, změny prostředí v rámci projektů i to, jak třídíme odpad. K malé ukázce energetického systému školy bohužel nedošlo z důvodu deštivého počasí.

Celou akci hodnotíme jako velice úspěšnou a doufáme, že takových dnů bude ještě víc :-)


Váš Ekotým
Masarykova střední škola Letovice


http://www.stredni-skola.cz

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS