Fotogalerie - Soutěž Postav most!

Po nucené loňské pauze mohl být letos projektový týden již tradičně zakončen soutěží Postav most!, a to dokonce pátým jubilejním ročníkem.

I v tomto ročníku se soutěžilo ve dvou kategoriích. V kategorii I – mosty dovezené a kategorii II – mosty stavěné na místě.

Mosty stavěné žáky ve svých školách či domovech musely překlenout mezeru 750 mm a být postaveny z klasických dřevěných špejlí. Maximální váha modelu byla stanovena 250 g. V kategorii „II“ byl úkol podobný, ale mosty byly stavěné přímo na místě v časovém limitu 135 minut z omezeného množství materiálu. Vítězem se stal model, který disponoval nejlepším poměrem celkové nosnosti a vlastní hmotnosti s přihlédnutím k bodům od odborné poroty získanými za design a stavařský přístup.

Soutěže se zúčastnilo sedm základních škol. Vítězové si odnesli nejen diplomy a pocit dobře odvedené práce, ale díky našim štědrým sponzorům (Holas CZ, 2F projekt, TRIDO, DEK, Laser Aréna Boskovice a naše Masarykova střední škola) také krásné ceny.

Atmosféra na soutěži byla úžasná a jistě se už všichni těšíme na další ročník soutěže, který s novým logem přinese i nové zadání a novou stavařskou výzvu.

Komise STAVO

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS