Dny stavebnictví a bydlení 2015

Masarykova střední škola Letovice pořádala ve dnech 4.2.2015 – 6. 2. 2015 projektové dny
pod názvem "Dny stavebnictví a bydlení".

Návštěvy všech akcí konaných v rámci „Dnů stavebnictví a bydlení“ byly zdarma, během těchto dnů byla možnost prohlídky školy, účasti na přednáškách z programu níže. 

Program 2015

Fotogalerie z minulého ročníku 2014Workshop nábytkářů „Mladí designéři“

V projektových dnech si nábytkáři vyzkoušeli netradiční výuku formou modelového projektování pod vedením Ing. Bašné, kde mohli plně uplatnit vlastní kreativitu a využít své znalosti z oblasti interiérové tvorby. Studenti vytvořili projektové týmy a navrhli i realizovali ve zmenšeném měřítku část libovolného interiéru. Zadání je zdánlivě jednoduché, ale vyžadovalo schopnost spolupracovat, rozdělit si úkoly, řešit četné problémové situace, argumentovat, konzultovat varianty řešení…Týmy dle vlastních návrhů vytvořily modely, které musely mít správné proporce. To vyžadovalo  vědomosti z oblasti typologie  nábytku, antropometrie a ergonomie. Každý tým musel zároveň přemýšlet o volbě materiálů, kombinaci barev…

HLASUJTE O NEJLEPŠÍ MODEL

Studenti přijali projektové vyučování s nadšením a po třech dnech vznikly pozoruhodné návrhy studentských pokojů, ložnic nebo návrh dílny domácího kutila…

Text: Ing. Mária Bašná, Foto: Ing. Marek Chládek

 

„Interiérová tvorba“ u maturantů

Ani naši maturanti - nábytkáři nezůstali stranou dění ve Dnech stavebnictví a bydlení. Protože jde o maturitní ročník, zadání workshopu u těchto studentů úzce souvisí s přípravou k maturitě a úspěšnému zvládnutí náročných úkolů posledního ročníku. Studenti celý den intenzivně pracovali na své ročníkové práci z konstrukční přípravy pod vedením Ing. Bašného. Tvořili 3D vizualizace interiérů podle vlastních návrhů.

Text: Ing. Mária Bašná, Foto: Ing. Marek Chládek

 

Prezentace Pfleiderer  Holzwerkstoffe u nábytkářů a truhlářů

Každý rok zveme do školy firmy z oboru k prezentačním akcím. V letošním ročníku Dnů stavebnictví a bydlení přijel za studenty až z Německa obchodní zástupce firmy Pfleiderer pan František Beneš. Představil studentům dřevooborů novinky v oblasti konstrukčních velkoplošných materiálů pro výrobce nábytku a projektanty interiérů. Studenti si mohli prohlédnout a osahat nové druhy překližek, laťovek, bezrámových voštinových desek a dřevotřískových desek vše s finálně dokončenými povrchy. HPL povrchy nabízely varianty protipožárních, protiskluzových, potiskovaných a jiných řešení…

I touto cestou děkujeme za zajímavou prezentaci!

Text: Ing. Mária Bašná, Foto: Ing. Marek Chládek 

 


Práce studentů stavebnictví na Dnech stavebnictví a bydlení

Workshop zaměřený na vytváření modelů staveb z papíru byl hlavní činností studentů oboru Stavebnictví - pozemní stavby v rámci letošního ročníku Dnů stavebnictví a bydlení. 

Tato činnost souvisí s modelovým projektováním staveb, které je důležité pro vizualizaci stavby. Investor si na základě půdorysů, řezů a pohledů dokáže těžko představit konečný vzhled stavby, proto je tvorba modelů v současné praxi stále oblíbená a používaná hlavně v architektonických kancelářích. 

Práce na modelech studenty zaujala, protože je to další druh zajímavé činnosti, kterou se běžně ve výuce projektování staveb nezabývají. Modely staveb jsou hlavně součástí projektů studentů na vysokých školách architektury nebo stavebních.  Kromě modelů klasických staveb si studenti vyzkoušeli také modelování terénu podle geodetického plánu s vrstevnicemi.

Kromě těchto činností naši studenti pracovali na projektu „Poznejte naše město“ a seznámili se s hlavními architektonickými památkami v Letovicích.

Ing. Anežka Halatová, Ing. Mgr. Andrea Ježková

 


 

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS