Žáci naší školy excelovali v celostátní soutěži Hala roku Junior 2015

Fakulta stavební Českého vysokého  učení technického  v Praze společně s renomovaným časopisem Stavebnictví a interiér každoročně vypisuje studentskou soutěž Hala roku Junior pro tříčlenné týmy žáků středních škol z celé České republiky.

Na soutěži, která se konala 23. ledna v Praze, reprezentovalo naši školu družstvo s názvem Propadlíci, ve složení Marek Čech jako vedoucí družstva, Ladislav Schulz a Jakub Matušů.

Soutěžilo se ve dvou na sebe navazujících kategoriích. V kategorii A si studenti  podle zadání předem ve škole postaví ze dřeva vazník, který je pak při soutěži zatěžován tak dlouho, až dojde k jeho zřícení. Vítězem je družstvo, jehož vazník, při své  co nejmenší  hmotnosti, unese co největší zatížení. Druhá část soutěže se pak odvíjí přímo na fakultě. Družstva obdrží nové zadání a mají bez pomoci vyučujících postavit vazník z různých typů lepenek, letos to bylo pro rozpětí 125 cm.  Vazník vytvořený prakticky z papíru, který postavilo naše družstvo, unesl při své hmotnosti 706 g neuvěřitelných 28,8 kilogramů, než se prolomil. Nad tím jsme sami nevěřícně kroutili hlavou a nebyli jsme jediní.

Fenomenální výsledek druhé části znamenal v konečném zúčtování fantastické 3. místo z celkového počtu 40 soutěžících družstev a současně 1. místo na Moravě. Vítězi soutěže se nakonec stali studenti z Prahy a na druhém místě byla stavební průmyslovka z Plzně.

Soutěžící si vedle mnoha propagačních materiálů, triček s logem soutěže, vodováhy, předplatného časopisu a diplomu odnesli také peněžitou výhru 3000 Kč.

Účast na takové soutěži celostátního rozsahu je obrovskou zkušeností pro všechny soutěžící, skvělým pocitem pro umístěné a výborným příkladem pro ostatní. Neváhejte, nebojte se a jděte do toho!

Ing. Jan Pořízek a Marek Čech, student 4. ročníku obor Stavebnictví