Trochu jiná angličtina

Dne 15. 5. 2018 naši školu navštívily 3 dámy-Američanky, působící v křesťanské misijní společnosti „Word of life“ v Černé Hoře.

Nějaký čas před tím jsem s nimi domluvila setkání s našimi žáky a přípravu konverzační hodiny, která by byla akční, plná aktivit a kde by čeština neměla šanci. Připravily si pro nás hodinu na téma středověk, kde ukázaly jak je možné žáky motivovat k učení nové slovní zásoby.
Hodiny se zúčastnili žáci 1. ročníku a tři děvčata z 3. ročníku. Předvedly nám několik her na slovní zásobu a gramatiku, při které přiměly žáky k maximální aktivitě. Hry měly formu soutěže ve dvou týmech. Tak například po ukázkách různých obrázků se slovy měli žáci napsat na tabuli co nejvíc slov, která si zapamatovali. Dále skládali věty z rozházených slovíček. Taky přišla na řadu pantomima, kde žáci slovíčko předváděli  a týmy hádaly.

Hodnotila se rychlost a správnost. Posléze se soutěžící týmy dostávaly do varu a bylo vidět, že se dobře baví. Pak přišla obměna známé hry „kámen, papír, nůžky“ tentokrát ve formě drak, rytíř, princezna.

Na závěr nám dámy ukázaly prezentaci jejich letního anglického tábora a rozdaly pozvánky.
Myslím, že žáci odcházeli z hodiny maximálně spokojeni.

Za anglický jazyk
Jarmila Kováčová