SRAZ LETOVSKÝCH STAVAŘŮ 2015

aneb "Zpátky do školních lavic".

V pátek 2. října si absolventi oboru Stavebnictví mohli zavzpomínat na středoškolská léta a vrátit se zpátky do školních lavic. Po slavnostním zahájení celého dne se bývalí žáci rozešli do tříd, kde si opět vyzkoušeli kreslení na rýsovacích prknech, zopakovali si znalosti z dějin architektury, spočítali příklad ze stavební mechaniky, zaměřili terén teodolitem anebo provedli zkoušku materiálu ve stavební laboratoři.

Po školním obědě následovala prohlídka školy a to především odborných dílen, hodina tělocviku a promítání fotek ze školních akcí doprovázené povídáním si o současných zaměstnáních absolventů, vystudovaných a studovaných školách a životě celkově. Tato velmi příjemná debata se současnými, ale i bývalými učiteli následně pokračovala v restauraci Na koupališti, kde celý den končil.

Absolventů se sešlo celkem šedesát šest a tento počet svědčí o tom, že na naši školu a zde prožitá léta hezky vzpomínají a rádi se za námi vrací.

Ing. Hana Dostálová