Spolupráce elektrikářů s Koposem

19. května 2016 přijel na naši školu zástupce společnosti KOPOS KOLÍN, pan Zuzaňák, aby informoval studenty z oboru elektrikář-silnoproud o výrobním programu společnosti. KOPOS letos slaví 90 let svého působení na trhu, vyrábí elektroinstalační úložný materiál a má ve své nabídce téměř 7 tisíc výrobků. Některé výrobky jsou jedinečné, například materiál do zateplení. Naši elektrikáři byli seznámeni s historií i současností společnosti, s technologií výrobků z plastu, se skladovým hospodářstvím, expedicí, s novinkami, s video návody montáže různých výrobků i s možností prohlédnutí vzorků, které pan Zuzaňák přivezl. V rámci technické pomoci mají mnohé výrobky v katalogu QR kódy a tak si může montážník pustit video návod i na mobilním telefonu.

Na fotografii si studenti prohlíží zkoušku elektroinstalační krabice na samozhášivost, která se provádí při 850°C. Elektroinstalační krabice z KOPOSU KOLÍN naši elektrikáři dobře znají, protože je v odborném výcviku používáme. Je to díky velmi dobré dlouhodobé spolupráci s KOPOSEM.

Díky poutavé prezentaci pana Zuzaňáka, kde aktivně mluvil i se studenty, přednáška rozhodně přispěla k rozšíření znalostí dané problematiky.

učitelka odborného výcviku Lenka Součková

Více se lze dozvědět na http://www.kopos.cz/