Soutěž Finanční gramotnost

Do jedenáctého ročníku Soutěže Finanční gramotnost (SFG) se zapojilo rekordní množství škol a dětí. Letos poměřilo síly téměř 21 tisíc žáků a studentů z 325 škol z celé republiky. Soutěž Finanční gramotnost vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Cílem soutěže je pomoci zatraktivnit výuku finanční gramotnosti na školách, doplňovat znalosti žáků, ověřovat jejich úroveň a seznamovat děti se světem peněz. Projekt je zaměřen na rozšíření teoretických i praktických znalostí a dovedností žáků v oblasti finanční gramotnosti, ale i jejich schopností je využít v praktickém životě.

Tým reprezentující naši školu ve složení Ondřej Vařeka, Ludmila Švancarová a Michal Jančík se statečně a s nadšením probojovali až do finálového kola, které se konalo v prostorách České národní banky za účasti renomovaných ekonomů a ministra financí, kde obsadili nádherné 4. místo.

Gratulujeme všem a věříme, že kromě usilovné práce si žáci odnesli spoustu nových zážitků a zkušeností.

Ing. Marcela Sušilová