„Soutěž a podnikej!“

Dne 27. září 2019 navštívil naše žáky oboru „Podnikání“ pan Martin Vítek, aby je seznámil s projektem „Soutěž a podnikej!“ Hned v úvodu informoval o svých zkušenostech v oblasti podnikání a přidal i zážitky z pobytu v Chicagu.

Poté zapojil žáky do hledání podnikatelského námětu formou workshopu. Čtyři skupiny žáků vymýšlely společně svůj nejhorší a nejlepší nápad v časovém limitu 5 minut. Pak vybrala každá skupina pouze jeden nejhorší a jeden nejlepší nápad. Dále se pracovalo jenom s vybraným nejhorším nápadem (negativní brainstorming).

Téma „Soutěž a podnikej!“ má bližší podmínky uvedeny na www.soutezapodnikej.cz. Aktuálně probíhá už 4. ročník. První cenou je desetidenní cesta do Chicaga, o kterou se mohou pokusit i zájemci z řad našich žáků. Pokud se zapojí do soutěže, přejeme jim úspěšný rozjezd a hlavně získání nových zkušeností i kontaktů!

Autorka textu i fotografií: Jana Plchová