Setkání učitelů v rámci platformy odborného vzdělávání

Odborní pedagogové oborů Nábytkářská a dřevařská výroba, Truhlář a Čalouník zasedali již podruhé v rámci platformy odborného vzdělávání ustanovené Centrem odborného vzdělávání pro stavebnictví JMK, tentokrát v prostorách Střední školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy.

Na programu jednání byla témata spolupráce žáků s firmami formou networkingu prostřednictvím aplikace Start ID, portfolia žáků, organizace soutěže pro obor Nábytkářská a dřevařská výroba, výměnné stáže škol, odbornost pedagogů a jiné. Diskuse byla vedena v otázce samostatné odborné práce žáků v oborech ukončovaných závěrečnou zkouškou.

Účastníkům platformy byly majitelem firmy Špinar software, s.r.o. Brno prezentovány softwarové produkty DAEX a TurboCAD vhodné pro výuku. V závěru měli učitelé možnost si prohlédnout dílny a vybavení odborných učeben dřevooborů hostitelské školy.

Ing. Marek Chládek