SalimaTech

Dne 9.2. 2023 se žáci oboru Prodavač/ka a nástavbového maturitního oboru Podnikání zúčastnili exkurze na veletrh SalimaTech. Všichni účastníci odjížděli spolu s učitelkami z nádraží Letovic přímo do Brna a pak tramvají na výstaviště.

V pavilonu "V" byla expozice českých a zahraničních dodavatelů nejmodernějších technologií pro výrobu potravin, zařízení pro jejich zpracování, potřeb pro mlynářské, pekařské a cukrářské provozy.

Zastavili jsme se u stánku české cukrářské firmy KAMILA z Vyskytné nad Jihlavou. Manažer firmy nám prostřednictvím videoprezentace představil výrobu čokolády a poukázal na jejich modernizaci a automatizaci při výrobě pralinek. Na stánku jsme si mohli zakoupit horkou čokoládu, jednotlivé produkty firmy Kamila nebo zlomky různých druhů čokolády.

Dále jsme vyslechli komentovanou ukázku polské firmy DEBIC, která připravovala kávové krémy přímo s ochutnávkou.

Před polednem jsme odjeli tramvají na Zelný trh, kde byl rozchod a ve 13 hodin jsme společně odjížděli z hlavního vlakového nádraží zpět do Letovic.

Na veletrhu jsme získali katalogy a letáky, se kterými můžeme pracovat při výuce.

Magdalena Sedláková