Předmět “Inženýrské stavby” a pokračování spolupráce s VŠB TU Ostrava

Ozvláštnit online výuku v předmětu Inženýrské stavby a dozvědět se mnoho zajímavého mohli opět naši stavaři díky přednášce “The Boring Company - budoucnost podzemního stavitelství”, kterou vedl Ing. Miroslav Pinka, výzkumný pracovník Katedry geotechniky a podzemního stavitelství na Fakultě stavební VŠB TU Ostrava.

Žáci získali například odpovědi na otázky, jestli dokáže Elon Musk po úspěších v oblasti elektromobility a cestách do vesmíru změnit také podzemní stavitelství. Část přednášky byla věnována tomu, jak se staví tunel. Byly představeny způsoby ražby tunelu pomocí výbušnin a pomocí tunelovacích strojů, včetně výhod a nevýhod těchto metod.

Ing. Hana Dostálová