Poklad v ohrožení!?

Jaký to poklad že je v ohrožení? Také přemýšlíte, kde začít kopat, abyste se k tomu pokladu co nejrychleji dostali? Míříme správným směrem! Ten poklad v ohrožení je totiž právě půda!

 
A proto si letošní, již 15. ročník konference environmentálního vzdělávání (KONEV 2014) stanovil název „Půda – poklad ohrožení!. Konferenci pořádá brněnská Lipka (školské zařízení pro environmentální vzdělávání) pro učitele středních a základních škol Jihomoravského kraje a naše škola - Masarykova střední škola Letovice – si ji opět nenechala ujít. Přednášející z řad univerzitních profesorů, starostů a dokonce zástupců evropské unie zaručovali opravdu zajímavé úhly pohledu.
 
Ústředními motivy tak bylo používání organických hnojiv, současné postupy konvenčního zemědělství i kvalita potravin. Na dopolední blok teorie a diskuzí navazovaly praktické workshopy např. praktická ukázka kompostování ve školách, poznávání života organismů v půdě či výroba hliněných pigmentů a jejich použití k malbě. Jsme opravdu rádi, že s Lipkou spolupracujeme také proto, že nám neustále přináší nové podněty pro výuku i pro další zdokonalování prostředí naší ekoškoly. Na vlastní oči se o tom můžete přesvědčit návštěvou u nás. Srdečně vás zveme na sobotu 22. listopadu 2014, kdy pořádáme den otevřených dveří.
 
Mgr. Alena Opršálová
fotografie www.lipka.cz
 

 

   

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS