Pobavily nás divadelní hry Voskovce a Wericha

Zvětšit

Do Masarykovy střední školy v Letovicích opět zavítalo "Divadélko pro školy" z Hradce Králové.
Po velmi kladném ohlasu žáků i pedagogů z představení "Cestománie" v loňském roce jsme tento divadelní soubor do naší střední školy opět pozvali. A opět nás nezklamali! Letošní pořad se jmenoval Legenda V + W aneb Příběh Osvobozeného divadla.
Úžasné provedení ukázek nejslavnějších divadelních her autorů J. Voskovce a J. Wericha spojené s kytarovým doprovodem a písněmi J. Ježka přiblížily našim žákům nejzásadnější okamžiky života a díla těchto mistrů českého humoru a klaunů "intelektuálového typu".
Výklad z teorie literatury i historie našich národních dějin doplnily úryvky dialogů a písní a dokumentovaly rozsah a význam činnosti Osvobozeného divadla. Mohli jsme zhlédnout ukázky z divadelních her West pocket revue, Golem, Svět za mřížemi, Nebe na zemi, Fata Morgana.
Vynikající výkony herců, příjemná a uvolněná atmosféra, přímý kontakt s diváky - to vše umocnilo naše kulturní zážitky. Díky vstřícnosti vedení ZUŠ jsme pro tuto akci mohli využít jejich krásného hudebního sálu.
Žáci i učitelé se těší na další již nastudované představení "Divadélka pro školy", které se bude jmenovat Divadelní učebnice aneb České divadlo 20. století.

FOTOGALERIE Z DIVADLA

Text: Irena Petrů