Online exkurze elektrikářů

Podobně jako v předchozích letech se naši žáci zúčastnili online exkurzí v rámci projektu společnosti ČEZ „Virtuálně v elektrárně“. Tentokrát se jednalo o žáky 1. a 2. ročníku oboru Elektrikář. První exkurze se týkala obnovitelných zdrojů energie, kde se žáci mimo jiné dozvěděli, které elektrárny se řadí mezi obnovitelné zdroje a proč, či na jakém principu fungují. Druhá exkurze byla ještě zajímavější, protože žáky zavedla do útrob jaderné elektrárny v Temelíně, a to i do míst, kam se obvykle při fyzické exkurzi nedostanou. Dozvěděli se například, jak funguje jaderný reaktor nebo co se dělá s vyhořelým jaderným palivem.
Žáky obě exkurze zaujaly a nebáli se v rámci online komunikace s průvodci klást i kritické dotazy, především na téma bezemisních zdrojů energie. A protože také odpovídali na soutěžní otázky průvodců, vyhráli někteří drobné ceny. A i ti, kteří nic nevyhráli, si odnesli alespoň zajímavé nové poznatky, které využijí v odborných předmětech ve třetím ročníku.

Jan Vykoupil