Odborníci z praxe mezi studenty

Posláním školy je připravit mladého člověka pro život a tedy i pro jeho kariérovou dráhu. Kariérové poradenství umožňuje našim žákům identifikovat své možnosti a dělat smysluplná rozhodnutí v oblasti vzdělávání, práce a v dalších životních situacích.

Škola je žákovi blízko, je s ním v denním kontaktu, zná nejlépe jeho předpoklady a limity, a proto by pro své žáky měla být první instancí kariérového poradenství.
Škola je v úzkém kontaktu s budoucími zaměstnavateli, organizuje exkurze, besedy apod. pro kariérovou orientaci žáků.
Firmy se k naší škole chovají velmi vstřícně, často sami přichází s nabídkou spolupráce.
První tři měsíce v roku byly cíleně zaměřeny na zapojení odborníků z praxe do výuky, přednášky a besedy na témata:

- co dál po škole
- profesní dráha
- firemní kultura
- jak správně napsat životopis
- motivační dopis
- rady pro uchazeče o zaměstnání
- co dělat a nedělat u výběrového řízení
- můžeš podnikat

Našim studentům se věnovala Mgr. Hoffmanová z ÚP Blansko, Ing. Ivana Minářová, stavební projektantka z Brna, podnikatel pan Petr Havlíček z Vítějevsi, manažerky Ing. Petra Dvořáčková a Ing. Kateřina Trčková z firmy Letoplast a za firmu  ALPS Electric Czech pobesedovaly se žáky Bc. Lucie Blaha Eyerová a Bc. Vendula Feiková.
Cenné rady odborníků z praxe naše žáky až překvapivě zaujaly. Vycházely ze života a zejména končícím ročníkům se budou již za pár měsíců velmi hodit.

M. Bašná