Odborná stavební exkurze do NSC Brno

V úterý 11.6. navštívili naši žáci 2. a 3. ročníku studijního oboru stavebnictví – pozemní stavby v rámci projektu EU „Praxe do škol“ Národní stavební centrum v Brně.
Exkurze byla zahájena odbornou přednáškou se zaměřením na udržitelnou výstavbu, ekologické problémy ve stavebnictví a výstavbu pasivních domů. Součástí NSC v Brně je také vzorkovna stavebních materiálů, kde si žáci v rámci komentované prohlídky mohli prohlédnou a „osahat“ stavební výrobky a zařízení používané pro pasivní domy.
Exkurze pokračovala prohlídkou vzorových domů centra EDEN 3000. Jedná se o unikátní prezentaci montovaných rodinných domů na volné výstavní ploše o rozloze 11.000 m2, které postavili jako svoji prezentaci přední čeští i zahraniční výrobci montovaných dřevostaveb (HAAS, ELK, RD Rýmařov). Ukázkové rodinné domy jsou plně vybavené a zařízené v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu. Součástí domů kromě interiérového vybavení je například i strojovna s tepelným čerpadlem a podlahovým či teplovzdušným vytápěním.
V rámci exkurze si žáci prakticky rozšířili znalosti z výuky problematiky trvale udržitelného rozvoje ve stavebnictví, seznámili se s ekologickými a energeticky úspornými materiály, technologiemi a výrobky pro výstavbu pasivních domů.
Informace získané na této exkurzi naši žáci uplatní u odborné maturitní zkoušky i v praxi po absolvování studia.

Fotografie z EXKURZE

Ing. Bc. Andrea Ježková

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS