Nejlepší interaktivní expozice byla ta naše!

Začátkem února se konala v OC Olympia Brno, prezentace 33 středních škol Jihomoravského kraje.
Akce trvala 3 dny a celková návštěvnost se odhaduje na 90 000. Náhodných návštěvníků Olympie byla necelá polovina, ostatní navštívili Olympii s úmyslem prohlédnout si nabídku středních škol našeho kraje.
Masarykova střední škola Letovice se představila veřejnosti interaktivním stánkem, kde si mimo jiné mohli zájemci vyzkoušet točení keramiky na hrnčířském kruhu.
Představeny byly také technické obory školy – stavařské, dřevařské a elektro. Návštěvníky zaujala fotogalerie oborů, výrobky našich žáků a především interaktivní pracoviště s kruhem, kde střídavě pracovali naši šikovní žáci a zájemci z řad návštěvníků Olympie. Pedagogové školy odpovídali na dotazy zájemců o naše obory. Nesmírně nás těšil jejich velký zájem!

Součástí projektu byla soutěž o nejhezčí interaktivní stánek.

Naše škola vyhrála 1. místo a získala pro své šikovné žáky 30 volných vstupenek do VIDA Centra Brno. :-)

Ing. Mária Bašná, koordinátorka projektu