Najděte klíč ke svému potenciálu

Během projektového týdne, 7. února 2023, naši školu navštívil přednášející lektor, motivátor, kouč, a hlavně velice příjemný člověk – Ing. Marek Pavlík, PhD. Během dvouhodinové přednášky nás motivoval, abychom se pokusili hledat talenty, které v sobě máme. Pověděl nám i o svém docela komplikovaném životě, než se dostal k práci, která jej baví a na kterou má talent. Například povídal o tom, jak pracoval s lidmi, kteří vydělávají i 500 tisíc měsíčně, ale zato mají mizerný osobní život, těmto lidem pomáhal.

V druhé části rozdělil lidi mezi čtyři osobnostní typy podle zvířat, tedy: osel, ovce, liška a sova. Lidé jsou většinou kombinace dvou těchto typů. Toto rozdělení není úplně o inteligenci, jako spíše o znalostech, schopnostech a hlavně vůli. Například typ osla je člověk, který od života nic moc nežádá, žije od výplaty k výplatě. Ale na druhou stranu, když nic v práci nedělá, nic nezkazí. Nejlepší podřízený ve firmě je osobnostní typ ovce, ta chce pracovat klidně i přesčasy, i když toho méně umí. Liška je vychytralá, občas manipuluje s lidmi. Hlavně chce jen svůj prospěch. Nedělá práci navíc jen tak, má na to přece někoho jiného. Pracovitá sova je také velice schopná a pracovat sama chce, vůle jí tedy nechybí, avšak možná přebývá. Sama sobě si nakládá více a více, často ji tedy využívá právě vychytralá liška.

Den před touto přednáškou jsme si podle návodu vyplnili testy osobnosti, které měl pro nás připravené právě pan lektor. Tyto testy jsme při přednášce měli u sebe a pan Pavlík vysvětloval, co dané výsledky vlastně znamenají. Protože jsme každý jiný a výsledky jsme samozřejmě měli různé, nabídl zájemcům po přednášce osobní rozhovor o našem výsledku v testu.

Přednáška byla z mého pohledu energická, zajímavá a zároveň naučná. Pan Pavlík je příjemný, milý a velice živý člověk. Umí zajímavě přednášet a předávat informace dál. Přednáška byla super.

Tomáš Fojtů, třída 3NV