Maturanti jeli na Gaudeamus do Brna

25. října 2019 se vypravili naši maturanti na GAUDEAMUS 2019 – XXVI. evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání, který se tradičně konal na brněnském výstavišti. V pavilonu P provedli registraci a získali slevu na vstupném. Poté už pokračovali podle svého zájmu v návštěvě jednotlivých stanovišť, na nichž nabízely zejména vysoké školy studium nejrůznějšího zaměření.
Pro nábytkáře bylo určitě zajímavé navštívit Mendelovu univerzitu Brno, která na lesnické fakultě má obory vhodné pro naše žáky. Také výtvarníci jistě neminuli Univerzitu Pardubice a její fakultu restaurování. Maturanti z oboru Podnikání mohou pokračovat ve studiu na fakultách s ekonomickým zaměřením. Nabídka dalšího studia je opravdu mimořádná, a tak naši žáci mají o čem přemýšlet.
Pro vyučující byl i letos připraven bohatý doprovodný program. S kolegyní jsme si vybraly přednášky z oblasti kariérového poradenství a europasů. Nově získané poznatky jistě využijeme!
Další informace mohou zájemci získat na www.gaudeamus.cz.

Text a foto: Jana Plchová