Kampaň obyčejného hrdinství

Jako škola zapojená do projektu Ekoškola jsme se zapojili do Kampaně obyčejného hrdinství. Kampaň trvala jeden týden. Po dobu sedmi dní se žáci, pedagogové, rodiče, ale i další z okolí školy zapojili do plnění výzev, které vedou ke zlepšení životního prostředí. Každý zapojený jednotlivec si mohl vybrat jednu až sedm výzev, které se snažil v maximální míře naplňovat a své úspěchy si zaznamenával.

Mezi tyto výzvy patřilo:

• Nenechávej téct vodu při čištění zubů.
  • Neprodukuj odpad! (Nakupuj tak, abys produkoval co nejméně odpadu.)
  • Nejezdi autem!
  • Buď věrný! (Nakupuj s vlastní látkovou taškou, nepoužívej jednorázové.)
  • Zasaď kytku!
  • 1 hodina tvého času! (Pobývej co nejvíc venku.)
  • Nejez maso!

Více o kampani na https://ekoskola.cz/detail/cz/obycejne-hrdinstvi.

Pro některé účastníky to, jak sami poznamenali, ani nebyla výzva, a jen dokumentovali svoje každodenní návyky. Některé to naopak vedlo k zamyšlení a pod heslem kampaně „Milion malých změn může být více než jedna velká“ doufáme, že i my jsme pomohli změnit svět.

Hana Dostálová

Výsledky kampaně 2019