Exkurze prodavačů

Žákyně 1. ročníku učebního oboru Prodavač navštívily v pátek 27. 5. 2022 velkoobchod COOP Jednota na Dřevařské ulici v Boskovicích. Vedoucí skladu pan Ambroz nás nejprve proškolil o bezpečnosti provozu a chování ve velkoskladě. Žákyně měly možnost poznat práci při vychystávání zboží na palety pro jednotlivé prodejny Jednoty v okolí.

V supermarketu TESCO jsme si vyzkoušely samoobslužné pokladny. Po zakoupení pití a drobných cukrovinek jsme se vydaly směrem k náměstí. Navštívily jsme prodejnu zdravé výživy. Pan vedoucí nás seznámil s filozofií bezobalového prodeje a ještě nám povyprávěl o cestě do Indie.

Na náměstí jsme navštívily krásné „Matějovo pekařství", ve kterém zaměstnanci připravují a pečou pečivo přímo před zraky zákazníků. Další zajímavostí bylo zastavení v Kafírně, kde jsme vyslechly povídání o kávě, jejím dovozu a především o budování pražírny.

Magda Sedláková