Exkurze do firmy Xella CZ

Na začátku naší exkurze do Xella jsme měli jedinečnou příležitost poslechnout si odbornou přednášku o sortimentu této společnosti. Zazněly informace o nejnovějších technologiích ve stavebnictví, inovacích v oblasti materiálů a trendech, které ovlivňují budoucnost stavění.

Další část přenášky se zaměřila na moderní technologické trendy ve stavebnictví. Odborníci nás provedli světem Building Information Modeling (BIM), což je inovativní přístup k plánování, návrhu a řízení stavebních projektů. Díky BIM jsme viděli, jak se digitální modely staveb stávají klíčovým nástrojem pro efektivní spolupráci a minimalizaci chyb.

Následovala ukázka využití rozšířené reality. S pomocí moderních technologií jsme si mohli prohlédnout plánovanou stavbu prostřednictvím virtuálních brýlí, což nám poskytlo realistický náhled na budoucí podobu projektu. Tato inovativní technologie má nejen praktické využití při plánování, ale také při prezentaci projektu zákazníkům a investorům.

Při prohlídce výrobního závodu nám technolog vysvětlil každý krok v procesu výroby, ať už šlo o pórobeton, nebo další produkty v sortimentu společnosti. Prohlídka zahrnovala nejen moderní automatizované linky, ale také důraz na kvalitu výsledného produktu.

Závěr exkurze přišel s ukázkou zdění z velkoformátových rozměrů za použití jeřábu. To nejen ukázalo preciznost a rychlost moderních stavebních postupů, ale také nám poskytlo představu o masivních možnostech, které moderní stavební materiály nabízejí.

Naše exkurze do Xella byla dobrodružstvím plným nových poznatků a inspirace. Děkujeme celému týmu Xella za vstřícnost, odborné vedení a nekonečnou trpělivost při odpovídání na naše otázky.

Komise Stavo
Foto: Ondřej Sekanina