Ekoškola online

I přesto, že se v letošním školním roce nemůže náš EKOTÝM potkávat na pravidelných schůzkách ve škole, stále se snažíme posouvat dál.

Například už teď plánujeme, co bychom chtěli příští rok měnit a jaký bude náš plán činností. S nápady přispěli i žáci třídy 2NS v rámci předmětu Biologie a ekologie. Navrhují například místo jednorázových kelímků v automatu využívat hrnečky, snížit spotřebu palmového oleje, zpestřit chodby školy a mnoho dalšího.

Na facebookovém profilu školy jsme Den Země oslavili sdílením fotografií jarní přírody.

A už teď se chystáme na naše třetí zapojení do Kampaně obyčejného hrdinství – více na https://ekoskola.cz/cz/kampan-oh. Týden, kdy bude naše škola plnit výzvy, je od 17. 5. - 23. 5. 2021 a jak říká moto kampaně: „Malými činy k velkým dopadům.“

Pokud byste se chtěli zapojit s námi, budeme moc rádi. A tady je postup:

• Prohlédněte si 9 výzev a zvolte si z nich, kolik chcete. Může to být jedna nebo klidně všechny. Důležité je vybrat si opravdu VÝZVU (ne něco, co už běžně děláme).
  • Vybrané výzvy se snažte během týdne maximálně naplňovat.
  • Každý den si své úspěchy/neúspěchy zaznamenávejte do deníčku (nejlépe online).
  • Na konci týdne zašlete svůj deníček na dostalova@stredni-skola.cz.
  • Pokračujte dál ve výzvách, udělejte z nich standard svých životů nebo si najděte další na Ekoškola – co dělat víc.
  • Vše důležité ke stažení najdete v přiloženém dokumentu.

Ekotým

Kampaň obyčejného hrdinství - více a postup