Ekonomové na veletrzích GO a REGIONTOUR

E3 a E4 na veletrhuV pátek 18. ledna 2013 žáci tříd E3 a E4 společně s Ing. Ludmilou Kintrovou a Alenou Doskočilovou navštívili na brněnském výstavišti veletrhy GO a REGIONTOUR. Cílem této exkurze bylo z hlediska marketingu zhodnotit úroveň cestovního ruchu v ČR.

Veletrh REGIONTOUR je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu. Účastní se jej kraje České republiky, tuzemské regiony, města a regiony z okolních zemí, zejména ze Slovenska, Rakouska a Polska. Mezi významná témata patřila mj. cykloturistika, gastronomie, lidová řemesla a folklór. Žáci se zaměřili na nabídku a propagaci tuzemské dovolené a rekreace v jednotlivých krajích a v mikroregionech ČR. Bylo patrné, že Jihomoravský kraj vnímá cestovní ruch jako jedno z ekonomicky významných odvětví, které může ekonomiku kraje posunout vpřed.

Mezinárodní veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastní poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály. Žáci měli za cíl porovnat nejen propagaci, ale i cenovou hladinu nabídky jednotlivých cestovních kanceláří.

Žáci získali velké množství propagačních materiálů na rok 2013, které následně využití ve výuce i mimo ni.

FOTOGALERIE Z EXKURZE
 

Alena Doskočilová

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS