"Adapťák" ? Bylo nám prostě dobře !

Žáci prvních ročníků se opět v měsíci září zúčastnili adaptačního pobytu v chráněné krajinné oblasti Pálava v Dolních Věstonicích. Tento pobyt má vést k lepšímu vzájemnému poznání, ale i k poznání sebe sama a odhalení svých schopností, k prevenci sociálně patologických jevů.

A co na to sami žáci?

„ Po příjezdu a ubytování jsme se vydali na první výšlap na Děvičky, druhý den přes Sirotčí hrádek a Stolovou horu do Mikulova. Cesta nás sice rozdělila na skupinky zdatnějších a méně zdatných, avšak hned se vytvářelo kamarádské pouto a vzájemně jsme si  pomáhali. Zdálo se, že jsme po túře vyčerpaní, ale večerní komunikativní hry a aktivity s kantory nám dodaly vyloženě spoustu netušené energie. A také jsme přidali trochu kultury a zakončili pobyt návštěvou Archeologického muzea v Dolních Věstonicích. Co dodat? Prostě nám bylo dobře!“

Mgr. Bojdová – učitelka,  Knapová Katka, Vařeková Verunka, Konečný Filip