3. místo v celostátní soutěži Uměleckých keramiků

Součástí závěrečné zkoušky učebního oboru Umělecký keramik je obhajoba tzv. Samostatné odborné práce (SOP).

Žáci si vyberou z témat předložených pedagogem a vypracují písemnou práci, která má obsahovat mimo jiné náležitosti i technologii výroby výrobku a jeho grafické návrhy. Tyto představy pak realizují do skutečného výrobku. Národní ústav pro vzdělávání ve spolupráci s Hospodářskou komorou, vyhlašují soutěž těchto písemných prací a nejlepší tři tvůrci z každého oboru jsou pak oceněni.

SOP se na naší škole týká jen oboru umělecký keramik a vyhodnocení se účastnily práce Nikoly Prchalové (Svítidla) a Pavlíny Netopilíkové (Zahradní květináče). Práce "Svítidla" uspěla u odborné poroty na třetím místě v celostátní konkurenci a její autorka převezme ocenění od Hospodářské komory ČR.

Květy byly inspirací pro keramiku.

V uměleckých oborech má samostatná odborná práce podobu originálního výtvarného díla. Nikola ve své práci zmiňuje "Jako téma jsem si vybrala svítidla, která mě baví ze všeho nejvíce. Mám ráda květiny. A to byl hlavní důvod, proč jsem si zvolila tenhle květinový dekor.“ uvedla.

  • Tvůrcům gratulujeme a děkuji všem učitelům, kteří žáky připravili a motivovali k pěkným výsledkům.

Text: Ing. Marek Chládek

 

 Foto: Bc. Martina Brtnická, autorka prvních dvou - N. Prchalová, květináče - P. Netopilíková

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS