Fotogalerie - 2. místo v soutěži "Bezpečně do prvního zaměstnání"

Ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce se 26. ledna 2023 konalo finále soutěže s názvem Bezpečně do prvního zaměstnání. Utkali se v něm žáci posledních ročníků oborů zaměřených na stavebnictví. Soutěžní den byl vyvrcholením druhého ročníku osvětové kampaně na podporu zvyšování úrovně znalostí a dovedností v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) u budoucích stavařů, kteří zanedlouho začnou vykonávat svou profesi.

Soutěž uspořádal Výzkumný ústav bezpečnosti práce s podporou ministerstva práce a sociálních věcí. Cílem organizátorů je mladým učňům z oblasti stavebnictví poskytovat odbornou oporu před nástupem do zaměstnání nebo zahájením soukromého podnikání. Během odborně vedeného semináře, který se konal pro naše truhláře a elektrikáře v listopadu 2022 u nás, měli žáci možnost prokázat své znalosti o BOZP v písemném testu.

Dvanáct nejúspěšnějších žáků z celé republiky pak postoupilo do závěrečného soutěžního kola, které se odehrálo ve čtvrtek 26. ledna v Praze. Ve finále poměřovali soutěžící své znalosti a dovednosti absolvováním písemného testu a ústní zkoušky před komisí, která byla složená z předních odborníků na BOZP ve stavebnictví.

 

 

 

Nejlepší soutěžící obdrželi hodnotné ceny, ostatní pak ceny upomínkové.

1. místo – notebook v hodnotě do 20 000 Kč, První místo obsadil žák ze školy v Havlíčkově Brodě.

2. místo – tablet v hodnotě do 13 000 Kč, Na druhém místě se umístil náš Martin Luska z oboru Truhlář, který do Prahy přijel soutěžit i se spolužákem Zdeňkem Metelou.

3. místo – mobilní telefon v hodnotě do 11 000 Kč. Na pomyslné bronzové příčce stanul učeň z pražské školy.

Dalšími cenami pro 1. až 3. místo byly vouchery na OOPP v hodnotě 5 000 Kč a sada nářadí v hodnotě 3 500 Kč.

Gratulujeme úspěšným.

Ing. Marek Chládek

1

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS