Fotogalerie - Absolutní vítězství a také 3. místo v Mistrovství ČR oboru Truhlář v JMK 2022

Dne 8. prosince 2022 proběhlo v Střední škole nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem regionální kolo soutěže odborných dovedností, vyhlašované Klastrem českých nábytkářů, s názvem Mistrovství České republiky oboru Truhlář.
Desátého ročníku soutěže se zúčastnilo 22 nejschopnějších žáků oboru 33-56-H/01 Truhlář z 11 středních škol Jihomoravského a Zlínského kraje za doprovodu svých učitelů odborného výcviku.
Soutěž uvedla paní ředitelka zmíněné školy Ing. Bc. Olga Pastyříková a organizačně zajistil pan Ing. Bc. Radim Marušák, zástupce pro praktickou výuku.
Úkolem soutěžících bylo zhotovit na základě výkresové dokumentace odpočinkovou lavici ze smrkového dřeva, a to pouze s použitím ručního nářadí.

Výsledky soutěže za kraj Jihomoravský (8 škol):
1. Dominik Sabol z Masarykovy střední školy Letovice (3. ročník oboru Truhlář)
2. Jakub Mühlhansl z SŠ stavebních řemesel Brno Bosonohy
3. Martin Šedivý z Masarykovy střední školy Letovice (2. ročník oboru Truhlář)

V kraji Zlínském, kde soutěžily 3 školy, se na prvních dvou příčkách umístili žáci organizátorské školy.

Absolutním vítězem soutěže z obou krajů se stal náš Dominik Sabol, pod vedením učitele odborného výcviku pana Bronislava Janouška. Dominik Sabol postupuje také do celostátního finále Mistrovství ČR.

Pro pedagogický doprovod soutěžících žáků byly připraveny odborné exkurze do výroby nábytku z ohýbaného dřeva (TON Bystřice pod Hostýnem) a do výroby dýh loupáním (CZECH PLYWOOD v Holešově).

Ing. Marek Chládek

Fotografie: Petr Dvořáček

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS