Fotogalerie - Dřevo materiál budoucnosti 2022 - S vůní dřeva

Již po 16. přivítala Masarykova střední škola Letovice týmy žáků základních škol u příležitosti tradičního projektu Dřevo – materiál budoucnosti. Akce se nesla v duchu oslavy dřeva, této jedinečné suroviny, kterou nám nabízí příroda. Soutěžící plnili úkoly v truhlářských dílnách, učebně aplikované informatiky a zkusili si i modelové projektování.

Naši žáci a učitelé připravili úkoly tak, aby soutěžící „ochutnali“ odbornou přípravu našich nábytkářů a truhlářů. V dílně pracovali s masivním dřevem, z kterého vyráběli jednoduchou krabičku. V učebně IKT jim byly představeny CAD systémy a každý tým navrhoval kuchyňskou linku. Řešili rozmístění skříněk, jejich rozměry, barevnost a strukturu povrchů. Některé návrhy byly velmi zajímavé, těšil nás jejich projevený zájem o práci bytového návrháře. Na třetím stanovišti se vyráběl návrh kancelářského stolu v podobě modelu z balsového dřeva. Soutěžící týmy musely dodržet základní rozměry a převádět jednotky, projevit manuální zručnost, estetické cítění a smysl pro detail a přesnost. Podařilo se vytvořit nápadité a funkční návrhy.
Soukolí našich studentů dokázalo vše bez chyby zvládnout, navíc v pohodě a dobré náladě. Projekt dává prostor pro rozvíjení jejich aktivity, podnikavosti a tvořivosti. Přicházejí s nápady a kreativně je rozvíjí.

Gratulujeme nejlepším týmům deváťáků!
1. místo ZŠ Knínice
2. místo ZŠ Rájec - Jestřebí
3. místo ZŠ Benešov u Boskovic

M. Bašná

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS