Fotogalerie - Výlet do Prahy

Po delší době jsme se dočkali a vyjeli na výlet do Prahy.

První naše kroky vedly přes Václavské náměstí do pasáže Lucerna, kde jsme se podívali na sochu tzv. chcíplého koně.

Dále jsme pokračovali do Muzea fantastických iluzí Pavla Kožíška. Zde je více jak 150 interaktivních zábavných exponátů, spousta zajímavých optických klamů a iluzí. Vyzkoušeli jsme kouzelnou židli nebo magickou místnost, která nás proměnila v trpaslíka nebo obra.

Dalším cílem byla Neviditelná výstava, která se nachází v Novoměstské radnici. Výstavou nás provedli nevidomí. Pohybovali jsme se ve speciálně zatemněných místnostech, kde jsme byli odkázáni pouze na sluch, hmat a čich. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, jak se orientuje nevidomý např. v bytě, na ulici, v lese. Po hodinové exkurzi jsme pochopili, jaké to je žít a nevidět. U baru jsme si mohli dát něco k pití a byli nám zodpovězeny všechny naše otázky, díky nimž jsme ještě trošku víc mohli nahlédnout do světa nevidomých. Byl to pro nás skvělý a velmi silný zážitek.

Protože někteří z účastníků byli v Praze poprvé, museli jsme se svézt metrem. Přepravili jsme se k Valdštejnské zahradě. Je to jedna z nejhezčích pražských zahrad. Tady jsme poseděli mezi barokními sochami, abychom načerpali síly na další trasu.

Cestou přes Karlův most a Klementinum jsme došli na Staroměstské náměstí a odtud do Muzea voskových figurín. Zde jsme se setkali jak se současnými světovými celebritami, tak i s významnými osobnostmi české historie.

Vzhledem ke krásnému slunečnému počasí, mnoha inspirujícím zážitkům a šťastnému návratu domů se nám výlet vydařil. Celou akci jsme dokumentovali, a tak máte možnost nasát zážitky nabitou atmosféru našeho výletu trochu i Vy.

Jitka Greifová, Jaroslava Žilková, vychovatelky DM

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS