Fotogalerie - Dřevaři v akci

Po roce přerušení jsme opět mohli ve škole přivítat deváťáky z okolních ZŠ. Přijeli soutěžící z 5 škol. Probíhal 15. ročník projektu Dřevo – materiál budoucnosti.

Letošní ročník navázal na 14. ročník, kdy došlo k přehodnocení koncepce soutěže. Soutěžící trávili mnohem více času na jednom stanovišti. Naši žáci a učitelé dřevooborů připravili úkoly tak, aby soutěžící „ochutnali“ odbornou přípravu našich nábytkářů a truhlářů. V dílně pracovali s masivním dřevem, z kterého vyráběli jednoduchou krabičku. V učebně IKT jim byly představeny CAD systémy a dokonce si každý navrhoval kuchyňskou linku. Řešili rozmístění skříněk, jejich rozměry, barevnost a strukturu povrchů. Některé návrhy byly velmi zajímavé, těšil nás jejich projevený zájem o práci bytového návrháře.

Na třetím stanovišti se vyráběl návrh kancelářského stolu v podobě modelu z balsového dřeva. Soutěžící týmy musely dodržet základní rozměry a převádět jednotky, projevit manuální zručnost, estetické cítění a smysl pro detail a přesnost. Podařilo se vytvořit nápadité a funkční návrhy.

Soukolí našich studentů dokázalo vše bez chyby zvládnout, navíc v pohodě a dobré náladě. Projekt dává prostor pro rozvíjení jejich aktivity, podnikavosti a tvořivosti. Přicházejí s nápady a kreativně je rozvíjí.

Gratulujeme nejlepším týmům deváťáků!

1. místo ZŠ Knínice

2. místo ZŠ Boskovice, Sušilova

3. místo ZŠ Letovice

M. Bašná

1

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS