Fotogalerie - Pracovní stáž v Budapešti byla skvělá zkušenost!

Pracovní stáž, která nám byla zprostředkována Erasmem+, byla nejenom přínosem pro naše studijní zaměření, ale stala se i inspirací pro náš keramický život. Naše skupina byla rozdělena do tří podniků v Budapešti. První dvoučlenná skupina získávala své zkušenosti ve firmě Decotech, ve které se specializovali pouze na dekorování skla, kovu a keramiky. Další dvojice strávila svůj pobyt ve velké porcelánce, kde probíhá samotná výroba i následné dekorování. Někteří žáci se v rodinném podniku seberealizovali při výrobě keramických suvenýrů. Našeho zájezdu se zúčastnili i dva žáci oboru stavo, kteří srovnávali podmínky práce na stavbě. 

Pobyt však nebyl pouze o práci. Navštívili jsme spoustu zajímavých památek, které nás doslova uchvátily. Nejvíce nás ohromila Rybářská bašta s úžasným výhledem na centrum Budapešti  s budovou Parlamentu, který leží na břehu Dunaje. Dále jsme vystoupali na Budínský hrad, obdivovali Národní galerii, Dóm sv. Štěpána, Národní divadlo, městečko Szentendre s úchvatnou výstavou Margit Kovacs. O víkendu jsme se vypravili do vzdáleného městečka Herendi se slavnou maďarskou porcelánkou.

Tato stáž nás obohatila profesionálně a zároveň jsme si uvědomili význam pracovních stáží pro mladé lidi, kteří poznávají jinou kulturu a životní podmínky někde jinde za hranicemi.  Rozhodně jsme v Budapešti nebyli naposled!

Jana Zřídkaveselá, Karel Stria

1

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS