Fotogalerie - Na výletě v Praze

 1.června slaví svátek všechny děti. Proto jsme i my tento svátek oslavili a jeli s našimi „ dětmi“ – žáky Masarykovy střední školy Letovice na výlet do Prahy.

Program byl pestrý, ale náročný. Začínal prohlídkou Národního divadla, kde nás průvodce poutavým výkladem zavedl do prostor „Zlaté kapličky“ a ukázal základní kameny, hlediště s oponou a další divadelní prostory. Dozvěděli jsme se spoustu informací o historii Národního divadla, podívali jsme se i na střechu, odkud byl krásný výhled na Pražský hrad. Víte, že Národní divadlo má prezidentské apartmá, ale současný prezident M. Zeman tam ještě nikdy nebyl?
Další náš cíl bylo Muzeum voskových figurín Grévin. Grévin hostí ty největší světové i české osobnosti, jak z dávné historie, tak z oblasti umění, sportu, literatury a showbusinessu. Setkali jsme se tady s Lucií Bílou, Karlem Gottem, Angelinou Jolie nebo Jaromírem Jágrem.
A když byl ten den dětí, tak hurá do hračkářství Hamleys – druhé největší hračkářství v Evropě, kde jsme kouzlili s kouzelníkem, svezli se na obří skluzavce. Tam jsme si to užili a neskutečně nasmáli.
Pak jsme zamířili k Novoměstské radnici na Neviditelnou výstavu. To bylo taky docela k popukání, ale jen do té doby, když už nevíte v té tmě, kam dál. Obdiv nás všech patří nejen skvělé průvodkyni Terce, úplně nevidomé holce, která přišla o zrak těsně po porodu, ale i všem nevidomým, jak svoji situaci zvládají. Temnota, nejistota a bezmoc – to jsou pocity, které jsme tady zažívali. Výstava se skládá z několika místností, které jsou zařízeny různým vybavením. Dostali jsme se třeba do lesa, na rušnou ulici mezi auta a cvakající semafory, nebo třeba jen do obyčejné koupelny. V poslední části výstavy jsme se ocitli v temném baru, kde jsme si mohli dát něco k pití nebo dobrou kávu. Byla to určitě pro nás velmi zajímavá zkušenost, tma nás donutila mnohem intenzivněji používat ostatní smysly, především sluch a hmat.
Poslední zastávkou našeho výletu bylo Muzeum čokolády. Během prohlídky muzea jsme mohli ochutnávat různé druhy výborné čokolády. Pak jsme se přesunuli do výroby, kde jsme na vlastní oči viděli, jak vznikají belgické pralinky, které jsme samozřejmě také ochutnali. A pak už vlakem, i když unaveni, ale spokojeni domů do Letovic.                                        

 
Jitka Greifová
1 2 3 4

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS