Fotogalerie - Byli jsme na "Kdo chytá v žitě"

  Jak můžete vědět, jestli něco uděláte, dokud to neuděláte…

Tak přesně takovou zapeklitou otázku řeší šestnáctiletý student Holden v románu Jerome Davida Salingera Kdo chytá v žitě. Román od začátku  kontroverzní, neboť líčí osudy nepolepšitelného chlapce, který je vyloučen už ze čtvrté školy!!! A dokonce mu to ani nějak zvlášť nevadí!

 Od vydání knihy se prodalo více než deset milionů výtisků a časopis Time ji zařadil mezi stovku nejlepších anglicky napsaných knih. Možná právě pro to, že v ní pochopíme, že i takový záškolák a lump má své city, radosti a záliby a jen proto, že nezapadl do obecných měřítek a že se nebojí věci nazývat pravými jmény, nemusí být hned grázl.

Studenti naší školy měli možnost „přečíst“ tuto knihu spolu s divadelním souborem Eduarda Vojana z Brněnce, který nám ji přiblížil ve středu 25.11.2015 formou scénického čtení. Díky projektu Čtenářských dílen, který právě  realizujeme v rámci hodin českého jazyka a literatury (OP VK Výzva č.56), pro nás dostává čtení zcela nové rozměry. A scénické čtení přidalo jen další kamínek do mozaiky našeho čtenářství. Doufejme, že bude kamínků stále přibývat.

 Jak tedy vlastně můžete vědět, jestli něco uděláte, dokud to skutečně neuděláte?

… odpověď je, že to vědět nemůžete!

 

1

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS