Fotogalerie - Stříbrná medaile z celostátního ENERSOLu míří do Letovic

Masarykova střední škola Letovice, která je Regionálním vzdělávacím centrem pro Jihomoravský kraj, pořádala již 11. ročník přehlídky žákovských projektů na téma „Využívání obnovitelných zdrojů, úspory energií a snižování emisí v dopravě“ ENERSOL 2015. Cílem projektu je zvýšit povědomí nejen žáků, ale i veřejnosti o spotřebě energií, možnosti využívání obnovitelných zdrojů energie v domácnostech i ve firmách. Soutěží se ve třech kategoriích – praxe, inovace a popularizace a právě z první jmenované, tedy praxe, postoupili dva studenti naší školy do celostátního kola. Byli to Karel Stria s prací Kotel v kombinaci s vodními solárii a Dalibor Přikryl s prací Synkův mlýn.

Spolu s dalšími pěti studenty různých škol Jihomoravského kraje tak vytvořili reprezentační družstvo, které vyrazilo své práce prezentovat v celostátním klání v Mohelnici.

Samotné soutěžní klání doplňoval zajímavý doprovodný program. Bylo tak možné navštívit třeba muzeum tvarůžků, pivovar či továrnu na výrobu gramofonů. V závěru nechybělo ani hromadné pozorování částečného zatmění slunce.

Naši studenti byli opravdu dobře připraveni a jak v přednášení svých prací, tak při skládání odborného testu uspěli na výbornou. Společnými silami vybojovali pro Jihomoravský kraj jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili v dílčích kategoriích.

V celkovém  hodnocení pak reprezentační družstvo získalo krásné druhé místo! Nejlepší práce budou dále představeny na mezinárodní přehlídce 16. a 17. dubna  v Jihlavě.

Mgr. Alena Opršálová

1

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS