Fotogalerie - Přednáška z Faerských ostrovů pro stavoobory

 aneb

Přednáška  „Možnosti studia a praxí v zahraničí“  pro obor Stavebnictví

Letos jsme zahájili Dny stavebnictví a bydlení dopolední přednáškou pro naše studenty o možnostech vycestování do zahraničí za studiem i za odbornou praxí. Přednášející byla studentka Fakulty stavební VUT v Brně, oboru Architektura pozemních staveb, Bc. Iva Tomková.

V první polovině se podělila s našimi studenty o osobní zážitky z ročního studia architektury na Ljubljanské univerzitě, seznámila je s projekty, na kterých společně s dalšími kolegy ze zahraničí pracovala, provedla srovnání úrovně vzdělávání na obou vysokých školách. Během studia studenti poznávali nejen architekturu a přírodní krásy Slovinska, ale i přilehlých států – Itálie, Chorvatska, Srbska, Bosny, Maďarska. Následovala prezentace spousty fotek podbarvená současnou moderní slovinskou hudbou.

Ve druhé části přednášky naši studenti dostali dobré rady, jak si sami sehnat odbornou praxi v zahraničí, co k tomu potřebují a jak si vytvořit své portfolio. Iva se s námi podělila o své zkušenosti z půlroční praxe v architektonické kanceláři Henning Larsen architects, v pobočce na Faerských ostrovech. Představila projekty, na nichž pracovala. Prostřednictvím mnoha fotek nám přiblížila místní ráz staveb, přírodu těchto odlehlých severských ostrovů, klima, polární záři, všudypřítomné ovce, papuchalky, tamní jídelníček a poutavým vyprávěním styl života a zábavy místních obyvatel. A opět k navození té správné atmosféry zazněla současná faerská hudba.

Přednáška byla zajímavá a sklidila u našich studentů velký úspěch. Po celou dobu všichni pozorně poslouchali a nikdo nevyrušoval. Studenti si odnesli motivaci do dalšího studia  oboru i cizího jazyka. Viděli a slyšeli, že tyto možnosti vycestovat jsou otevřeny téměř pro každého, kdo se o to snaží.

Ing. Alena Tomková

Foto: Bc. Iva Tomková, Ing. Marek Chládek

1

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS