Z jednání školního parlamentu

V pátek 13. 9. 2013 se uskutečnilo první zasedání školního parlamentu v tomto školním roce. Na zasedání se dostavili zástupci jednotlivých tříd a hlavním bodem tohoto jednání bylo zvolit nové vedení školního parlamentu.

Delegáty přivítal předseda Pavel Horáček a koordinátorka Ing. Jana Plchová. V úvodní řeči předsedy zazněla rekapitulace činnosti z minulého roku a výčet akcí, které se uskutečnily. ,,Myslím si, že jsme udělali obrovský kus práce. Ať vzpomenu například úspěšný „Den proti rakovině“, stále probíhající sběr víček od PET lahví na podporu handicapovaných dětí, sbírku nepotřebného oblečení pro charitu, sběr podpisů pro nominaci Nicolase Wintona na Nobelovu cenu míru, zdařilou reprezentaci naší školy na veřejném fóru města Letovice, kde se naše požadavky dostaly do první desítky problémů města, nebo účast našich zástupců na jednání Krajského parlamentu dětí a mládeže... Celkový výčet všech akcí je samozřejmě širší, ale myslím si, že pro ilustraci stačí. Také děkuji všem, kteří se aktivně podíleli na naší práci, děkuji delegátům, a především koordinátorce Ing. Janě Plchové za spolupráci, a také paní vychovatelce Jitce Greifové za práci v Asociaci Středoškolských Klubů.

Věřím, že školní parlament bude takto aktivně fungovat i nadále“, dodal Pavel Horáček, který jako maturant ve vedení ŠPS pokračovat nemůže.

Z následné volby vzešlo nové vedení ŠPS, jehož předsedou se stal Lukáš Kočár a místopředsedkyní Lucie Rácová. Z jejich projevů vyplynulo, že jsou připraveni navázat na dosavadní úspěšnou činnost ŠPS a tímto způsobem stále vylepšovat prostředí naší školy. Z navazující diskuse vyplynuly projekty, které bude ŠPS realizovat a nastínil se plán akcí na další období. Zazněly tu i náměty delegátů jednotlivých tříd k některým konkrétním věcem, které budou vyřešeny co nejdříve.

Závěrem lze dodat, že ŠPS se schází každý měsíc a jsou na něm vítáni jak zástupci studentů, tak i učitelé.

Více obrázků z jednání ZDE

Autor textu:

Pavel Horáček, odstupující předseda školního parlamentu

Na fotografii: Nově zvolený předseda Lukáš Kočár z TU2