Studenti dostávají bezplatně kartu EYCA

Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Je určen všem lidem ve věku 5–30 let, kteří si rádi dopřejí oblíbené a nové zážitky za nižší cenu nebo s jinými výhodami.

Posláním EYCA karet ale není pouze umožňovat mladým lidem méně platit – díky kontaktu mezi držitelem karty a členskou organizací EYCA (u nás Česká rada dětí a mládeže) mladí lidé obdržují užitečné informace a jsou povzbuzováni k využívání příležitostí a účasti na různých projektech. EYCA si zakládá na tom, že ať už si držitel koupí kartu v kterémkoli státě, má právo na slevy v ostatních státech Evropy.

Škola spolupracuje s Asociací středoškolských klubů, která nám kartu pomohla pro žáky odbavit. Studenti tak mohou získat mnoho zajímavch slev na služby a produkty v celé Evropě. Místa kde slevu uplatnit je možno najít na jejich stránkách EYCA.CZ.

Ing. Marek Chládek