Soutěž v anglickém jazyce

V rámci projektového týdne se konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěž byla určena žákům 1. – 3. ročníku a skládala se z písemné a ústní části.

V písemné části si žáci museli poradit s poslechovým cvičením, prokázat schopnost čtení s porozuměním a znalost gramatiky. V ústní části si žáci vylosovali jedno z běžných konverzačních témat, například cestování, volný čas nebo bydlení, na které vedli rozhovor se zkoušejícími.

Letošního ročníku se zúčastnilo 12 žáků a zde jsou celkové výsledky:

1. Vojtěch Chromý, 3S

2. Magdaléna Baranová, 2NV

3. Ema Bialoboková, 2NV

Všem zúčastněným velmi děkujeme za jejich snahu a prokázané schopnosti komunikovat v cizím jazyce.

Vojtěch Chromý a Magdaléna Baranová dále postoupili do okresního kola soutěže. Ta se konala 22. února 2024 v Středisku volného času Blansko. Struktura byla stejná. Nejdříve poslechové cvičení a posléze konverzace na vylosované téma.

Vojtěchu Chromému se podařilo zvítězit v kategorii středních odborných škol a bude nás reprezentovat v kole krajském. Držíme pěsti!

Komise anglického jazyka