Rodilá mluvčí ve výuce

Navštívila nás Kendra Havlicek, která pochází z americké Minnesoty, ale žije v Letovicích. Pro žáky si připravila interaktivní lekci zaměřenou na oslavu Díkůvzdání.

Každý z účastníků dostal roli, kterou v příběhu prvního Díkůvzdání ztvárnil. Všechny postavy byly založeny na skutečných pasažérech lodí Mayflower a Speedwell, kteří se rozhodli začít nový život za velkou louží. Postupně jsme se seznamovali s jejich životními osudy.

Dozvěděli jsme se také, jaké pochutiny se na Thanksgiving připravovaly a připravují dnes, a jak Američané tento den oslavují. Žáci si hodinu velmi užili, a navíc procvičili cizí jazyk.

Kendro, děkujeme!

Komise anglického jazyka