POSTAV MOST 2020! 4. ročník soutěže

7. únor 2020

Program soutěže POSTAV MOST 2020 Stáhnout »
Základní informace o soutěži a propozice Stáhnout »

První ročník soutěže

Druhý ročník soutěže

Třetí ročník soutěže

Rádi přijímáte nové výzvy?

Rádi soutěžíte a vymýšlíte?

Chtěli byste poznat „stavařinu“ i z jiné stránky?

Tak potom přesně pro Vás jsme připravili již 4. ročník zajímavé soutěže!

Nechali jsme se inspirovat soutěžemi pro středoškoláky a Vaším úkolem je postavit most, který bude nejenom krásný, ale hlavně splní zadané geometrické požadavky a přenese co největší zatížení.
Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd, ale pokud by se i v nižších ročnících našli zapálení žáci, rádi uvidíme i je. Soutěžit se bude ve tříčlenných družstvech a je možné zapojit se do dvou kategorií. Zúčastnit se můžete buď obou kategorií, nebo si vyzkoušet jen jednu.
Kategorie I - soutěžící postaví svůj most ve škole, popř. doma a k nám ho přivezou na zatěžovací zkoušku.
Kategorie II - soutěžící postaví svůj most u nás v den konání akce.
V obou kategoriích zvítězí ten model, který bude mít nejlepší poměr celkové nosnosti a vlastní hmotnosti. Pokud by při vyhodnocení došlo ke stejnému bodovému výsledku, bude hodnocena i vizuální stránka mostu.