Polytechnická laboratoř ve škole

24. 11. 2023 navštívila naši školu polytechnická laboratoř s cílem posílit digitální gramotnost žáků i učitelů. V tzv. EDUbusu se během dne vystřídalo několik skupin žáků, které se věnovaly robotice, digitální mikroskopii a práci s termokamerou. S těmito technologiemi se žáci běžně nesetkávají, proto byl o připravené aktivity velký zájem.

V odpoledních hodinách proběhl prakticky vedený seminář pro pedagogy zaměřený na laserové gravírování, práci s grafickým tabletem a na využití digitálních technologií ve výuce.
Aktivita je součástí projektu Digitalizace výuky technických oborů Masarykovy střední školy.

M. Bašná

Edubus