Online webinář “Virtuální a rozšířená realita online”

I během distanční výuky se snažíme našim žákům zprostředkovat zajímavé přednášky z praxe. V pátek 5. února 2021 se žáci 4. ročníku oboru Nábytkářská a dřevařská výroba a oboru Stavebnictví – pozemní stavby zúčastnili webináře “Virtuální a rozšířená realita online”. Tento seminář pořádal Výzkumný ústav pro podnikání a inovace, z.ú., partnerem této aktivity je společnost Huawei Technologies Czech.

Cílem webináře bylo představit obor virtuální a rozšířené reality, jak se od sebe tyto reality liší a jak fungují. Žáci se také dozvěděli, jaká zařízení lze pro tyto reality využít a jak s nimi pracovat. Program vedli Jakub Stejskal a Martin Kotek - vývojáři a lektoři virtuální a rozšířené reality.

Hana Dostálová