Hydroizolace jako klíč k úspěšné stavbě

Proč je správná hydroizolace klíčovým prvkem úspěšného stavebního projektu? Jiří Nepožitek z Atelieru DEK našim žáků oboru Stavebnictví a Zedník představil tuto problematiku na nedávné přednášce, kde se zaměřil nejen na typy hydroizolací, ale především na konkrétní technologické postupy a ukázky z praxe.

Přednáška začala komplexním pohledem na různé typy hydroizolací, které jsou v dnešní době k dispozici. Jiří Nepožitek nás seznámil s tradičními metodami, jako jsou asfaltové izolace, a porovnal je s dalšími variantami.

Jiří Nepožitek se také zaměřil na konkrétní technologické postupy při provádění hydroizolací. Podal nám náhled na každý krok procesu zdůrazňující klíčové aspekty, jako jsou správný výběr materiálů, příprava povrchu a bezchybná aplikace izolace. Přiblížil nám příběh stavby, která se potýkala s problémy spojenými s nekvalitní hydroizolací a odvodněním, včetně úspěšného řešení těchto potíží. Závěrem přednášky proběhl kvíz a předávání cen úspěšným řešitelům.

Komise Stavo