Dinosauří dvojčata Forest a Woody

„Narodili se“ v truhlářských dílnách Masarykovy střední školy v Letovicích. Dinosauří bráškové vznikli pod rukama odborných učitelů za asistence jejich šikovných svěřenců a mají se čile k světu. Protože je vyrobili dřevaři a jsou dřevění – jmenují se Forest a Woody. Jsou výsledkem práce v projektu Pravěkohraní , který je příkladem dobré praxe ve spolupráci středních a základních škol. Na zmíněném projektu spolupracujeme se ZŠ Boskovice, Sušilova. Jeho cílem je zvelebit prostředí v duchu pravěku dětem z partnerské školy. Děti z Boskovic přijely začátkem února do Letovic nasát atmosféru našich dílen a podívat se na výrobu pravěkých ještěrů. Nadšené děti se dokonce pustily do práce. Po měsíci usilovné práce jsou oba raptoři na světě. Jeden z dinosauřích brášků bude dělat radost boskovickým dětem ve školní družině – je to totiž stavebnice a druhý se stal maskotem naší školy. Je symbolem umu, šikovnosti a dravosti žáků, které připravujeme do života.

Text: Ing. Mária Bašná
Foto: Ing. Marek Chládek